Kedves Testvérek!

Mint az köztudott, Magyarország Kormánya a vírushelyzet súlyosbodása miatt rendkívüli jogrendet vezetett be, majd nemsokkal ezt követően többek között kijárási korlátozást, általános rendezvény és gyülekezési tilalmat, stb-t rendeltek el, melyekkel az egészségügyi rendszer működőképességét igyekeznek megőrizni és elkerülni azt a helyzetet, amely a híradások szerint több európai országban is kialakult a megbetegedések számának növekedésével.

Ezek a korlátozások mindannyiunkra hatással vannak, kizökkentik és átalakítják életünket. De bármennyire is nehéz, fontos ezt az időszakot fegyelmezetten és lehetőség szerint türelemmel hordoznunk ezen életbevágó cél érdekében! Ugyanis ha azon embertársainkra gondolunk, akik súlyosabb tünetekkel kórházi ellátásra szorulnak, elengedhetetlen, hogy megkaphassák a gyógyulásukhoz szükséges kezeléseket.

Hosszas tanácskozást követően arra az elhatározásra jutottunk, hogy ez a cél számunkra is fontos! Ezért a vírushelyzet fokozódására és megyénk növekvő fertőzöttségi adataira való tekintettel, illetve hogy mi is minimalizáljuk a fizikai kontaktok lehetőségét, az előttünk álló 30 napban bezárjuk templomainkat. Ugyanakkor fontosnak tartjuk, különösen is ebben a helyzetben az Isten igéjének hirdetését, ezért a már korábban létrehozott youtube csatornánkon keresztül teszünk közzé, a tavaszi időszakhoz hasonlóan istentiszteleti felvételeket. Ennek az oldalnak a linkje adventig minden vasárnap és szerdán elérhetőek lesznek egyházközségünk honlapján:

A 30 nap leteltét követő időszakra, különösen is az ünnepekre gondolva jelen pillanatban még nem tudunk tájékoztatást adni, mivel az a járványhelyzettől függ. Ezért különösen is kérjük a Testvéreket, hogy fokozott figyelemmel kövessék gyülekezeti híreinket honlapunkon, facebook oldalunkon, illetve a templomi hirdetőtáblákon! Reméljük, hogy a most felvállalt fizikai távolságtartással mi is hozzájárulhatunk a különösen is leterhelt egészségügy működőképességéhez, ezzel pedig embertársaink megóvásához és gyógyulásához!

Köszönjük a Testvérek megértését, fegyelmezettségét és áldozathozatalát a lelkészi kar nevébe is! Isten áldjon és őrizzen mindannyiunkat a mihamarabbi viszontlátás reményében!

Győr, 2020. november 13.

Erős vár a mi Istenünk!