Öregtemplom
Öregtemplom - Konvent
Nádorvárosi Újtemplom
Szabadhegyi Imaház - Börcsi Evangélikus Templom - Öttevényi Evangélikus Templom - Gyönyűi Református-Evangélikus Templom

Gyülekezettörténeti kiállítás

A győri evangélikus gyülekezet történetét, templomait és intézményeit bemutató tablókból és a 18. századig visszamenő tárgyi emlékekből álló kiállítás nyílt 2017. június 8-án a győri Öregtemplomban. 

Az ünnepélyes megnyitón Csorba János igazgató lelkész köszöntötte a megjelenteket, majd Világi Dávid, a Ráth Mátyás Gyűjtemény levéltárosa tartott előadást az egyházközség történetéről a reformáció korától kezdődően. Elsőként betekintést adott a történelmi eseményekbe, amelyek a közösség sorsát alakították. Majd röviden összefoglalta a kiállítás anyagát, amely tíz tablón, a kronologikus ívet követve ismerteti a gyülekezet életének egyes korszakait, valamint külön kitér az oktatás és a diakóniai munka témájára és az egyes templomok bemutatására.

Az esemény a felújított parókiaépület udvarán tartott szeretetvendégséggel zárult.

A megnyitó képeit megtekinthetik GALÉRIÁNKBAN.

(szöveg: Adámi Mária)

© Győri Evangélikus Egyházközség. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme